خانه / محصولات / کنترلر ریچ اتو DSP

کنترلر ریچ اتو DSP

کنترلر DSP در سی ان سی نقش مرکز فرمان را بازی می کند، این کنترلر DSP ها در چند گروه طبقه بندی میشود. در ایران رایج ترین نوع کنترلر در حال حاضر کنترلر DSP ریچ اتو  می باشد.

کنترلر DSP ها هم به صورت اصل و هم به صورت تقلبی در بازار ایران موجود می باشد. حال به بررسی انواع کنترلر DSP اصل می پردازیم.

کنترلر DSP های رایج  در ایران ساخت کمپانی معتبر ریچ می باشد که غالبا در دو نوع کنترلر DSP های ۳ محور و کنترلر DSP های ۴ محور در دسترس می باشد.

حال به انواع کنترلرهای DSP های ۳ و ۴ محور ساخت کارخانه ریچ می پردازیم.

انواع کنترلر DSP سه محور:

کارخانه ریچ به دو بخش مجزا تقسیم میشود و هر بخش در حال تولید کنترلر DSP های سه و چهار محور می باشد. اما متاسفانه در بازار ایران تفاوت های این دو بخش از کنترلر DSP ها برای مصرف گنندگان هنوز روشن و مشخص نیست.

کارخانه کنترلر DSP های RICHNC :

کنترلر DSP های  ۳ محور این کارخانه در دو مدل کنترلر DSP های C0501 و کنترلر DSP های ۱۰۰۳ تولید می شوند و با لوگوی RICHAUTO در بازارهای خارج از کشور چین عرضه می گردند.

کنترلر DSP های ۴ محور این کارخانه در دو مدل کنترلر DSP های C0701 و کنترلر DSP های ۱۰۰۴ تولید و با لوگوی فوق عرضه می گردند.

کارخانه کنترلر DSP های RICHAUTO:

کنترلر DSP های با کیفیت بسیار بالای این کارخانه جهت مصرف در صنایع کشور چین و همچنین صادرات به معدود کشورهایی از جمله ایالات متحده آمریکا ، ایتالیا و فرانسه تولید می شود و صادرات این کنترلر DSP ها به کشورهای دیگر از طرف دولت چین ممنوع اعلام شده است ،کنترلر DSP هایمدل A-11S سه محور و کنترلر DSP های A-18S چهار محور پر مصرف ترین محصول این کارخانه می باشند.

تفاوت کنترلر DSP های RICHNC و RICHAUTO:

کنترلر DSP های کارخانه RICHNC برای دستگاه های مجهز به استپر موتور طراحی شده است ، اما این کنترلر DSP ها دستگاه های مجهز به سروو موتور را نیز با افت سرعت بسیار بالا راه اندازی می کنند

کنترلر DSP های کارخانه RICHAUTO مناسب برای دستگاه های سروو طراحی و تولید شده است، بدیهی است که راه اندازی دستگاه های استپر موتور به راحتی برای این کنترلر DSP ها امکان پذیر می باشد.

به صورت اجمالی به تفاوت های سخت افزاری کنترلر DSP های این دو کمپانی می پردازیم:

:RAM\r\nکنترلر DSP های تولیدی کارخانه RICHNC از حافظه کلاس ۲ با ظرفیت ۱۲۸ مگابایت است که این کنترلر DSP ها از سرعت پردازش ۶۳۳ کیلوهرتز بهره می برند.

 

کنترلر DSP های تولیدی کارخانه RICHAUTO از حافظه کلاس ۳ با ظرفیت ۵۱۲ مگابایت است که این کنترلر DSP ها سرعت پردازش ۱۳۳۳ کیلوهرتز بهره می برند.

:CPU\r\nکنترلر DSP های کارخانه RICH NC از پردازنده دو هسته ای با سرعت پردازش ۱٫۸ گیگا هرتز استفاده میکند و سایز کش این کنترلر DSP ها ۱ مگا بایت است.

کنترلر DSP های کارخانه RICH AUTO از پردازنده هشت هسته ای با سرعت پردازش ۳٫۶ گیگا هرتز استفاده میکند و سایز کش این کنترلر DSP ها ۴ مگا بایت است که از نظر راندمان کاری تا ۱۶ برابر سریعتر از کنترلر DSP های RICH NC می باشد.

:CHIPSET

تراشه های استفاده شده در کنترلر DSP های RICHNC از نوع اقتصادی و تولید انبوه می باشد اما در مورد کنترلر DSP های RICHAUTO تراشه ها به صورت اختصاصی برای این کنترلر DSP ها تولید می شوند و نتیجتا کیفیت ساخت کنترلر DSP های RICHAUTO بسیار بالاتر می باشد.

شایان ذکر است به غیر از کنترلر DSP های تقلبی موجود در بازار که بدون لوگو و گاها با لوگوی تقلبی میباشند ، کنترلر DSP های هر دو کارخانهRICHNC و RICHAUTO با برند واحد RICHAUTO ارائه میگردند وتشخیص ان از روی مدل کنترلر DSP ها که قبلا به ان اشاره شد امکان پذیر است.

تفاوت قیمت کنترلر DSP ها در مبدا تولید ۴۰% میباشد اما شرکت نورآفرین درحال حاضر با در نظر گرفتن تنها هزینه های حمل و گمرکی مدل های کنترلر DSP های A-11S و کنترلر DSP های A-18S  را با قیمت بسیار نزدیک به کنترلر DSP های C070 و کنترلر DSP های C050–۱۰۰۳ و ۱۰۰۴جهت افزایش سطح کیفی بازار داخلی ارائه می کند.

 

درباره admin